A Magyar Athletikai Club a magyar történelem legnagyobb múltú és legeredményesebb sportegyesülete.  Alapítója gróf Esterházy Miksa, aki a MAC 1875-ös megalakításával világhódító útjára indította a magyar sportot. A MAC az esztendők során - huszonegy sport­ágnak adott otthont, versenyzői  63 aranyérmet nyertek az olimpiai, világ- és Európa-bajnokságokon.

A világháborút követően 1946. július 17-én az egyesületet feloszlatták. A feloszlatás után közel három évtized telt el néma bé­nultságban, a klubot csak  a rendszerváltás után sikerült újra alakítani.  



A MAC rövid története 1875-től
Gróf Esterházy Miksa
(1837-1883)
Az újjáalakulás első lépcsőjeként, a MAC emléktáblájának leleplezésére 1988. augusztusában került sor a MAC megszűnése előtti utolsó pályáján, a mai  Margitszigeti Atlétikai Centrumban, a volt  Út­törő Stadion lelátójának bejárati főfalánál. Az ünnepségen részt vettek az állami sport-vezetés képviselői, a NOB vezetői, a sport és társadalmi élet kiválóságai a MAC még élő Olimpiai-, Európa-, és világ-, valamint örökös  bajnokai, és a mintegy félezernyi ünneplő közönség.  
Az újkori  történet  következő  állomása  az 1989-es újjáalakulás és 1993-as fúzió a Népstadion Sportkörrel, illetve a Népstadion Szabadidő Egyesülettel (NSZE).  Ezzel testet öltött a MAC még élő tagjainak gondolata és megkezdődött a MAC griffmadarának újkori szárnyalása.
Szeretnénk, ha az újjáalakuló MAC  átvenné az elődök csodálatos emléket, és kiváló mai fiatalsá­gunk a jövőben megvalósítaná mindazt, amit mi már nem tudunk elérni."
Az újjáalakult MAC elnöke Kálnoki Kis Sándor, alelnöke Lugossy Lajos, főtitkára  Csatádi Katalin lett, akit később dr. Török János váltott, tiszteletbeli elnöknek pedig dr. Bejczy Lajost választották. A MAC újjá alakulásakor a következő szakosztályokkal indult: atlétika, labdarúgás, jégkorong, műkorcsolya, szinkronkorcsolyázás, tenisz és egy rövid ideig úszás.    
A műkorcsolya szakosztály Simon István vezetése alatt a MAC egyik legsikeresebben működő szakosztályává vált. Simon István tanítványai számos magyar bajnoki cím megszerzése mellett, sporttörténelmi jelentőségű  sikereket értek el a hazai és világversenyeken, illetve téli olimpián. A MAC elévülhetetlen érdemeket szerzett a szinkron korcsolyázás meghonosításában is. Berecz Ilona vezetésével 7 bajnoki címet szezett csapatunk.  
A MAC 2000-ben ünnepelte 125 éves jubileumát. Ebből az alkalomból - a MAC 1875 május 6-án a kontinensen első alkalommal megrendezett atlétikai viadalának emlékére - a magyar parlament május 6-át a magyar sport napjává nyílvánította. A szabadság téri emlékműnél minden évben hivatalos ünnepség keretében emlékezünk meg a nagy elődökről.
Németh Imre  
(1917-1989)
kalapácsvető,
sportvezető
A MAC, majd megszünése után a Vasas atlétája, több világcsúcsot dobott, 1948-ban megnyerte a londoni olimpiát. 1957-től 1980-ig a Népstadion főigazgatója. 1964 és 1974 között a MASZ elnöke. Fia Németh Miklós olimpiai bajnok gerelyhajító.
A Magyar Athletikai Club  
Olimpiai Bajnokai
A Népstadion Sportkör ala-pítója 1960-ban az  akkori Nép-stadion igazgató Németh Imre, meghatározó szakosztálya pedig a műkorcsolya volt, amely Wágner Jánosné vezetésével számos tehetséget nevelt ki.
A MAC első műkorcsolyázó bajnoka Tóth Gitta 1924-ben  és 1925-ben szerzett aranyérmet... Az újkori MAC korcsolya szakága 1993-1994-ben jött létre. Elődei az NSZE és a Népstadion Sk.      
A Népstadion SZE. műkorcsolya szakosztálya 1987-ben alakult meg a Simon István  által vezetett korcsolyaiskolából és a Wágner Jánosné által vezett NSK -ből...
A MAC korcsolya
szakágának története

2010. decemberében Kálnoki Kis Sándor megromlott egészségi állapota miatt lemondott  posztjáról.  A 2011. január  8-ára összehívott  közgyűlésen  a  MAC új elnökévé  egyhangú szavazással  Kállay Kristófot választották.

A közgyűlés egyúttal döntött a klub új névhasználatáról is, mely szerint a MAC visszatér az eredeti névhasználathoz  és  elhagyja  a  Népstadion toldalékot.

MAC műkorcsolya  1994-től...